Gelir Belgesiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

tarafından
41
Gelir Belgesiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Günümüzün ekonomik durumları nerdeyse herkesin kredi kartı kullanımını zorunlu kılmaktadır. Kredi kartını sorunsuz alabilmek için bazı şartların olması gerekmektedir. Şartları uygun olmayanlar kredi kartı almakta problem yaşamaktadır. Kredi kartı veren bankalar müşterisinden gelir belgesi talep ederler. Gelir belgesi olmayan ev hanımı, öğrenci gibi kişilerin kredi kartı alması sıkıntılı bir sürece girmektedir. Gelir belgesiz kredi kartı alabilmek zor olsa da imkansız değildir. Kredi kartı için yapılan başvurunun ardından banka kişiden hemen gelirinin ne kadar olduğunu ispatlayan belgeyi ibraz etmesini ister. Buradaki amaç aslında hemen müşteriyi hem de kendini koruma altına almaktır. Banka müşterisinin kredi kartı borcunu düzenli olarak ödeyebileceğini görmek ister. Bankalar geliri olmayan veya düşük olan kişilerin ödeyemeyeceği yükün altına girmelerini istemez. Çünkü müşterilerin ödemelerini yapamaması banka için de olumsuzlukları beraberinde getirecektir. Gelir belgesinin bankaya gönderilmesinin ardından bir süre beklenir. Gelirin yeterli olması durumunda başvuru olumlu neticelenirken gelirin yetersiz olması durumunda olumsuz sonuçlar çıkabilir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir ?

Düzenli olarak bankalarla çalışan ve kredi notu yüksek olanlar olumsuz durumlarla karşılaşmazlar. Kredi notunu sorgulayıp yüksek olduğunu görenler internet üzerinden başvuru yaparak gelir belgesiz kredi kartını hemen alabilirler. Gelir belgesi istemeden kredi kartı veren bankalar vardır. Fakat buradaki durum tamamen müşterinin kredi siciliyle alakalıdır. Kredi sicili temiz olanlar gelir belgesi olmadan anında kredi kartı alabilir. Ancak kredi sicili bozun olanların başvuruları gelir belgesi istenmeden anında sonlandırılır. Alınan kredilerin geri ödemesi, kredi kart borçlarının zamanında ödenmesi kredi sicilinin temiz olmasını sağlar. Bankalar bazı dönemlerde gelir belgesiz kredi kartı verme kampanyaları yapmaktadır. Kampanyaların zamanı net olarak belli olmadığından bu tür kampanyalardan yararlanmak isteyenler takibi elden bırakmamalıdır.

 

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankaların Listesi

İşsiz veya geliri olmayanlar bankaya teminat göstererek kredi kartı çıkartabilirler. Kişi bankaya emekliliğini, gayrı menkulünü veya bankadaki mevduat hesabını teminat gösterebilir. Müşterinin gösterdiği teminatın bedeli ne kadar yüksekse alacağı kredi kartının limiti de o kadar yüksek olacaktır. Ayrıca gelir belgesi gösteremeyecek olanlar şubeden değil de internetten başvuru yapabilirler. İnternetten başvuru yapan kişinin kredi notu yüksekse, kara listede değilse, kredi sicili temizse gelir belgesi istenmeden kredi kartı alması mümkün olur.
Hemen her bankanın kredi politikası farklı olabildiği için bir kısım bankaların evrak talep etmeden kredi verdiği bilinmektedir. Bu durum esasında kredi başvurusunda bulunan tüketicinin kredi notuyla doğrudan ilgili olmaktadır. Ayrıca sabit bir geliri olan ve geçmiş kredi ödemelerinde herhangi bir sorun yaşamamış bireylere pek çok farklı banka gelir belgesiz; kredi de verebilmektedir. Söz konusu bankalardan bazıları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 • Finansbank (Enpara)
 • Odeabank
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • İş Bankası
 • Denizbank

Özellikle bankacılık işlemlerine yoğun bir şekilde katılım sağlayan ve geri ödeme planlarına sadık kalan müşterilerin de gelir belgesiz kredi alabilmeleri daha kolay olmaktadır. İşte gelir belgesiz kredi almanızı kolaylaştıran başlıca özellikler:

 • Sık para transferi yapıyor olmak
 • İlgili bankaya otomatik ödeme talimatı vermiş olmak
 • Vadeli mevduat hesabını aktif olarak kullanıyor olmak
 • İhtiyaç, konut ya da taşıt kredilerini zamanında geri ödemiş olmak
 • İnternet ve mobil bankacılığı aktif bir şekilde kullanıyor olmak
 • Sıralanan tüm bu özelliklere sahip olan tüketicilerin gelir belgesiz kredi alabilmeleri oldukça kolay olabilmektedir.

Web sitemiz üzerinden başvuru yapılmamaktadır. teknodiyari.com ‘dan Başvuru adımları ve izlenecek yollar hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Web sitemiz sizden hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi talep etmemektedir.